Do čeho investovat v roce 2016? Jaká je nejvýhodnější investice roku 2016?

Jistota v nejisté době.

Jednoznačná odpověď na otázky kam investovat peníze pravděpodobně nikdy existovat nebude.

Můžeme s mírou určité pravděpodobnosti predikovat nárůst či pokles konkrétní komodity nebo předpovídat nárůst ceny akcií u té či oné společnosti s ohledem na aktuální vývoj trhu, politickou či ekonomickou stabilitu či nestabilitu v regionu, popř. můžeme spekulovat na růst kurzu mezi měnami, např. USD a JPY (americký dolar dlouhodobě posiluje a japonský jen bude pravděpodobně i nadále oslabovat), ale vše uvedené bude a je vždy jen v rovině předpokladů s mírou větší či menší pravděpodobnosti.

V tomto roce 2016 nicméně vyčnívají dvě zásadní investiční příležitosti, které by si zasloužily zvláštní pozornost, a to je velmi nízká cena ropy a stále posilující americký dolar. Rada by tedy mohla znít, najděte na trhu společnost (např. nákladní letecký přepravce), které porostou zisky díky nižším nákladům na pohonné hmoty a zároveň mu neublíží sílící dolar. Pokud se vám to podaří, tak kupte její akcie. Bude to pravděpodobně nejvýhodnější investice roku 2016.

Ale u kterékoli z investic se budete vždy rozhodovat mezi vámi akceptovatelnou mírou rizika a požadovaným výnosem.

To bude platit jak pro rok 2016, tak i pro nejlepší investici 21.století.

Pokud jste však ztělesněním hráče a přistupujete k investicím spíše jako k loterii, tak jsou pro vás rozhodujícími faktory vysoký zisk a nízká investice. V takovémto případě nelze očekávat nízké riziko a rada tedy zní: investujte pouze ty prostředky, o které můžete přijít.

V případě, že nesledujete kapitálové či komoditní trhy a investiční prostředí vnímáte spíše jako virtuální svět grafů a čísel, pak je pro vás vhodnější svěřit své investice odborníkům např. z investičních fondů.

Nevýhodou by mohly být vyšší poplatky a ani tato alternativa není bez rizika.

Obchodování na kapitálových trzích (např. akcie, dluhopisy, atd.) vyžaduje i v případě, že se rozhodnete investovat prostřednictvím investičních fondů, alespoň základní znalost prostředí a orientaci v dané problematice, do které hodláte investovat.

S ohledem na rizikové faktory v dnešní Evropě (válka na Ukrajině, Řecká krize, přistěhovalecká problematika, sankce proti Rusku, Ruské protisankce, Islámský stát) je velice složité odhadovat vývoj kapitálových trhů třeba jen v horizontu několika měsíců. Obecně platí, snažte se rozumně diverzifikovat své investice tak, aby vám případnou ztrátu z rizikovějších obchodů alespoň částečně nahradila investice do relativní jistoty. Pokud pomineme různé termínované vklady, kde vám úroková sazba téměř nikdy nepřesáhne míru inflace a peníze na účtech nám tak ztrácejí na hodnotě, tak jedna z mála vhodných alternativ je investice do komodity s trvale uchovatelnou hodnotou a dobrou likviditou po celá tisíciletí.

Touto jistotou v nejisté době je investiční zlato a to i přesto,  že je zlato momentálně s cenou velmi nízko. Neboli právě proto je vhodné do něj investovat nyní.

Zlato je třeba vnímat především jako bezpečnou pojistku s potenciálem velmi slušného růstu. V poslední dekádě si zlato meziročně připisuje průměrně více než 10% p.a. S ohledem na politickou a ekonomickou situaci především v Evropě se dá předpokládat jeho stabilní růst v horizontu několika let.
Pokud vás myšlenka na investici do zlata jen trochu zaujala, zamyslete se především nad tím, s kým investovat. Na trhu je celá řada společností s historií jeden či dva roky, které nabízejí různé „zlaté produkty“ bez jakékoli dlouhodobé obchodní strategie a s absencí funkčního business plánu. Pokud se rozhodnete důvěřovat nám, tak můžete využít jak našich investičních programů s garantovanými výnosy, tak i jistotu s důrazem na bezpečí Vašich investic.

Nepracujeme s virtuální realitou, ale pouze s fyzickým investičním zlatem.

Nabízíme svým klientům unikátní investiční programy v rámci koncernu Exchange Gold.

Máme transparentní business plán s jasnou strategií a každému z klientů jsme připraveni jej představit.

Klient má na výběr např. mezi investicí do reálného zlata, kde v základním programu garantujeme výnos 5,4% p.a. s potenciálem vyššího výnosu až cca 15% p.a. nebo nákupem cenných papírů s fixní úrokovou sazbou 7,1% p.a. a to v tomto případě bez možnosti vyššího výnosu.

Ve všech programech jako jediní nakupujeme reálné investiční zlato ihned a můžeme se tak o čas skutečně opřít.

Nabízíme rovněž naprosto revoluční postup u programu spoření do zlata. Pokud se s námi rozhodnete uzavřít smlouvu o spoření (postupný nákup) do zlata, tak vám jako jediní na trhu váš cílový slitek zakoupíme ihned po podpisu smlouvy a vy už jen v pravidelných splátkách (500 až 5.000 Kč) slitek splácíte.

Na konci spoření tak můžete s ohledem na předpokládaný nárůst ceny zlata paradoxně ještě vydělat. Stejným způsobem můžete spořit do zlatých investičních mincí. Každý klient od počátku zná unikátní čísla svých investičních slitků, které jsou po celou dobu programu deponovány výhradně v bance a pravidelně ověřovány notářem.

Zlato je rozumnou jistotou jak pro nás, tak pro naše děti.

Investujte do jistoty v nejisté době.

Investujte s námi.