Akciové indexy: SP 500, DAX, FTSE, Nikkei 225. Výhled pro týden 11, 2016
Jak se budou vyvíjet akciové indexy americký S&P 500, německý DAX, britský FTSE a japonský Nikkei 225? Přinášíme vám výhled založený na odhadech analytiků pro příští týden. Investice do akciových indexů jej alternativou k investování do jednotlivých akcií
Výhled pro akciové indexy
Hlavní pozornost tohoto týdne bude upřena na zasedání ECB. Investoři budou čekat, jestli ECB přistoupí k avizovanému povzbuzení evropské ekonomiky, což by znamenalo silný růst indexu DAX. S ním by se mohl svézt i FTSE. Americké indexy v minulém týdnu rostly, což přineslo mírné uklidnění trhu, takže média již tolik nespekulují o začátku nové recese. Nicméně není všem dnům konec. Růst cen ropy přinesl úlevu ropným společnostem a státům těžícím ropu, ale růst ceny zlata zatím nevěstí pro růst ekonomiky nic dobrého. Zlato se kupuje, když na to investoři mají, tj. v době silného růstu, nebo v době silné nejistoty, kdy jde o parkování peněz do bezpečného přístavu ve formě zlata. Zatím investic do zlata vypadají spíš na tu nejistotu.
Vysvětlivky:
surp - pokud je modrá čára kladná jde o pozitivní překvapení, pokud je záporná, jde o negativní překvapení. Vidíme kolik bylo překvapení v minulém týdnu.
est - odhady ekonomického vývoje od analytiků pro konkrétní den na tento týden
real - ekonomický vývoj z publikovaných dat. Vidíme, jak dopadly ekonomické výsledky v minulém týdnu vzhledme k předchozím hodnotám. Pokud zelená čára roste, byly lepší, pokud klesá byly horší.
Horní graf zobrazuje čarami součty odhadů a reálného vývoje, překvapení zobrazuje modrý sloupec.
Dolní graf zobrazuje překvapení, odhady a publikovaný vývoj pro jednotlivé dny.
Za ideálního stavu by vývoj akciových indexů měl sledovat reálný vývoj ekonomiky.
Důvody proč to tak není:
Odhady analytiků postihují jen publikovaná ekonomická data a nezahrnují vlivy, jako je vystoupení šéfů centrálních bank a dalších papalášů, nezahrnují politickou situaci, nezahrnují fiskální a monetární politiku a neberou do úvahy technické operace, jako je například vybírání zisků, či akce smart money. Také nejsou většinou k dispozici všechna data, která mají vliv na vývoj ekonomiky. Odhady analytiků nejsou vždy přesné. Pokud jsou publikovaná čísla horší než očekávaná, vzniká negativní překvapení, které ovlivní vývoj na akciovém indexu. V takovém případě může cena klesat, i když publikovaná data byla pozitivní, odhady byly také pozitivní, ale publikovaná čísla byla horší, než odhady. Pro pozitivní překvapení platí to samé.
Zdroj: http://www.akcieatrhy.cz/cz/akciove-indexy-sp-500-dax-ftse-nikkei-225-vyhled-pro-tyden-11-2016
Zdroj: http://www.akcieatrhy.cz/cz/akciove-indexy-sp-500-dax-ftse-nikkei-225-vyhled-pro-tyden-11-2016