www.kurzy.cz: rozhovor s Ing.Pavlem Hruškou ze společnosti Exchange Gold

BGGROUPInvestice do zlata1. Vaše společnost nabízí investice do reálného zlata. Co si pod tím můžeme představit?

Ano, máte pravdu. Kromě jiných investičních produktů je jedním z našich hlavních pilířů investice do reálného zlata. Jsme pravděpodobně jedinou společností na trhu, která pracuje pouze a výhradně s fyzickým investičním zlatem a ne s virtuální realitou.

Investiční zlato nakupujeme bezprostředně po uzavření smlouvy a díky sofistikovanému business plánu můžeme klientům zaručit i garantovaný výnos.

2. Jak je možné garantovat výnos, když je cena zlata proměnlivá a v posledních měsících spíše klesá?

Výnos by nebylo možné garantovat, pokud bychom se spoléhali jen na vývoj ceny zlata. Netvrdíme klientům, že musí bezpodmínečně vydělat na nárůstu ceny zlata, ale tvrdíme, že vydělají s námi. Investice každého klienta pojišťujeme produktem, který na vývoji ceny zlata není závislý. Pokud cena zlata roste, tak ale pochopitelně rostou i výnosy.

3. Co říkáte tomu, jak se cena zlata v poslední době vyvíjí?

Víte, cena zlata je závislá na mnoha faktorech, mimo jiné i na tom, zda mají investoři možnost vydělávat peníze rychleji někde jinde. Investiční zlato není komodita určená k rychlým spekulacím, jako například akcie na akciových trzích. Tam můžou zdatní a draví obchodníci získat i desítky procent výnosů v řádu dnů. Nicméně to mimo perfektní orientace v prostředí vyžaduje i ochotu přijmout rizika, která nikdy nejsou zanedbatelná a pro obchodníka mohou znamenat naopak výraznou ztrátu, tak jak se to stalo nedávno v Číně.

Dalšími nezanedbatelnými faktory, které mají podstatný vliv na cenu zlata, jsou samozřejmě i politická , sociální a ekonomická stabilita či nestabilita ve společnosti, vývoj úrokových sazeb, atd, atd. To vše může ovlivňovat vývoj ceny zlata v krátkodobém či střednědobém horizontu. Nicméně z dlouhodobého pohledu je zlato po tisíciletí jednou z největších jistot.

Pokud se zamyslíme nad perspektivou našeho regionu, tak musíme dojít k závěru, že Evropa v poslední době rozhodně nekráčí směrem ke stabilitě a bezpečí. Proto radíme svým klientům investovat do zlataprávě teď, kdy je možné využít krátkodobého poklesu ceny. S ohledem na výše uvedené nebude tento stav trvat dlouho.

4. Můžu si od vás zlato přímo koupit i bez toho, abych s vámi investoval?

Samozřejmě můžete, investiční zlato stejně tak jako investiční zlaté mince běžně prodáváme. Pokud se však rozhodnete s námi investovat, máte navíc již zmíněný garantovaný výnos. Máme pro své klienty připraveny unikátní investiční programy s velmi zajímavými výnosy.

5. Můžete alespoň nastínit, o jaké produkty se jedná?

Jsou to především tři základní investiční programy propojené do celkového business plánu:

a) investice do reálného zlata

b) spoření do reálného zlata

c) investice do cenných papírů Exchange Gold

6. Spoření do zlata nabízí celá řada společností. Proč by si měl zákazník vybrat právě vás?

Protože jsme naprosto odlišní od ostatních společností. My nenabízíme spoření na zlaté účty a nákup zlata až po dospoření. My kupujeme investiční zlato bezprostředně po sepsání smlouvy a klient od počátku zná identifikační číslo svého slitku. Ten je po celou dobu splácení deponován v bance. A tam také probíhá pravidelné ověřování stavu věci notářem. Kromě toho nás každý z klientů má právo kdykoliv požádat o vlastní fyzickou kontrolu svého slitku, která proběhne za účasti námi pověřené osoby.

7. Na závěr mi prozraďte, proč bychom měli tak důvěřovat právě zlatu?

Můžeme si samozřejmě klást otázku Kam a do čeho investovat. Oproti jiným investičním možnostem je ale právě zlato po tisíciletí velmi žádanou koncentrovanou hodnotou. Zlato bylo a je v každé době (a to i v dobách nejistoty) bezpečnou pojistkou s možností velmi rychlé likvidity. Má vlastnosti platidla se skvělou směnitelností. Se vzrůstající nejistotou se jeho potenciál ubírá opačným směrem, než například nemovitosti, u kterých nestabilita v určitém regionu devalvuje jejich hodnotu. Zlato má v těchto dobách naopak potenciál růstu.

Děkuji Vám za rozhovor.

Zdroj: http://www.kurzy.cz/zpravy/387448-rozhovor-s-ing-pavlem-hruskou-ze-spolecnosti-business-global-group/